Kilpailut

        KILPAILUKUTSUT JA ILMOITTAUTUMISET OSOITTEESEEN:
        kilpailut.skatingteamraisio@gmail.com

                KILPAILUT 2017-2018

LOHKOJAOT 2017-2018

DEBYTANTIT LOHKO 2(JTL,PoriTa)
NOVIISIT LOHKO 3(TTK,TRT)
JUNIORIT JA SENIORIT LOHKO 1(RauTL,KaTa)

(p)peruutettu

(*)karsiutunut

AIKA

KILPAILU

KUTSU,
VAHVISTUS,
AIKATAULU

LUISTELIJAT

SYYSKUU

 

 

 

 

9.-10.9.2017

SILVER SKATE

IC KILPAILU
KUOPIO

kaikki sm-noviisit

Kutsu

Vahvistettu

SM-sen Sallianna

Aikuiset

free+

artistic

Tiina R, Riikka N, Päivi T

22.-24.9.2017

Aktia Trophy

EVT, Myyrmäki

 

Debytantit

pakollisena

Kutsu

Luistelijat

Alustava aikataulu

Linkki kisa-sivustoon

Luistelu- järjestykset

Vahvistettu Debyt 2005

Aava, Aiko, Emma, Mette

Debyt 2007 Maria

Minit: Olivia, Polina     Silmu B: Suvi, Noviisit: Katariina, Lumi,

 

23.-24.9.

Tikkurila Trophy

SM-sen.

Aluesarjat

Kutsu

Osallistujat

Alustava aikataulu

vahvistettu

SM-Seniorit: Sallianna

Juniorit: Ida

29.9.-1.10.Helsinki Trophy

Kutsu

Vahvistus

Osallistujat

Alustava aikataulu

Luistelujär-
jestykset

Linkki kisasivulle

Vahvistettu:

Minit:Sade, Emmi,Moona, Olivia, Polina

Silmu B: Anni, Karoliina, Emilia, Suvi,

Silmu A: Netta

Noviisit: Katariina, Lumi

Debs:

Mette, Aava

Jun:  Ida

Sm Sen: Sallianna

30.9-1.10JTL ISU-sarjojen kutsukilpailu

Kutsu

luistelu-järjestys

Vahvistettu

Noviisit Idil

Debs: Aiko, Emma,Maria

LOKAKUU

   

 14-15.10.2017

SM-SENIORIT-JA JUNIORIT 1.VALINTA

KILPAILU,

KKJT

Kutsu

KISASIVUT

Ilmoitettu Sallianna
22.10.2017Kutsukilpailu Tintit ja pikkutintit, RaisioKutsu

Ilmoitetaan

Tintit 2009 Linnéa, Martta, Aada, Matilda

Pikkutintit

Emilia, Elle, Vanessa, Oosa, Iida, Elsa, Ronja, Mico

21-22.10.2017

JUNIORIT JA        SENIORIT LOHKO 1 1.VALINTA           KILPAILU,

RauTL

Kutsu

KISASIVUT

Ilmoitettu

Ida, Petra

29.10.2017

Tintticup SALO

Kutsu

KISASIVUT

 

Tintit 2009: Linnea, Aada, Martta, Matilda
28.-29.10.2017

Gliss Extra Talinna

Vain aikuiset

Kutsu

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Johanna Immonen

MARRASKUU

   
3.-5.11.2017Promo Cup Salo

Kutsu

KISASIVUT

OSALLIS-  TUJAT

vahvistettu:

Minit:Sade, Eevi, Polina, Olivia, Moona, Emmi,Alfons

Silmu B: anni, Emilia, Karoliina

Silmu A: Suvi, Netta

Noviisit: Lumi, Idil, Katariina

Debs: Mette, Emma, Aiko, Maria, Aava

Jun. Ida

Aluedebs:Elsa

 

11.11.2017Minicup SCT, Turku

KUTSU

AIKATAULU

Ilmoitettu:
Minit 2008:
Eevi,Moona,Olivia,
Emmi,Polina,Sade,
Alfons
11-12.11.2017

DEBYTANTIT LOHKO2 1.VALINTAKILPAILU,

JTL

KUTSU

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Mette,Maria,
Aiko,Emma,Aava
18-19.11.2017

SM-SENIORIT -JA JUNIORIT 2.VALINTA    KILPAILU,

PTL

  
18.11-2017

Aluecup VG-62, Naantali

Silmut A, B, C

Alueisot

KUTSU

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Silmu A:
Netta,Suvi

Silmu B:
Karoliina(p),Anni,
Emilia


Aluedeb:
Elsa


 

25-26.11.2017

IC-KILPAILU,VARALA
(mukana vähintään

Noviisit)

KUTSU NOVIISIT

(kaikki noviisit mahtuu)

KUTSU MUUT
SARJAT

KISASIVUT

Huom!
Todennäköisesti
kisaan mahtuu 2 per sarja

LUISTELUJÄR-
JESTYKSET JA
AIKATAULU

Vahvistettu:
Tintit:
Martta,Aada,
Matilda

Minit:
Eevi,Emmi,Sade,
Polina,Olivia
Taitajat ei axel:
Sandra,Vanessa,
Mimmi

Aluedebs:
Elsa
Silmu B:
Karoliina(p)
Silmu A:
Suvi
Noviisit:
Idil,Lumi

Debytantit:
Mette



 

25-26.11.2017

SYYSPIRUETIT
KUTSUKILPAILU,
JOENSUU

KUTSU

OSALLISTUJAT

ALUSTAVA
AIKATAULU

KISASIVUT

vahvistettu:
Silmu B:
Anni
Juniorit:
Eeva
 
25-26.11.2017SKATE ESPOOKISASIVUTIlmoitettu:
Seniori:
Petra

JOULUKUU

   
2.12.2017

NOVIISIT LOHKO 3
1.VALINTAKILPAILU,

TTK

KUTSU

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Katariina,Lumi,Idil
3.12.2017

A Silmucup,

kutsukilpailu

Aikuiset, debytantit

KUTSU SILMU A
JA DEBYT

KUTSU AIKUISET

Vahvistus Silmu a ja Debyt

Vahvistus Aikuiset

Osallistujat ja aikataulu

Silmu A:
Netta(p),Suvi

Debytantit:
Mette,Aiko,Emma,
Maria,Aava

16-17.12.2017REVAL SKATE,TALLINNAKISASIVUT

ilmoitettu:
Cubs A:

Olivia,Sade,
Polina,Emmi,Anni
Basic novice A:
Maria,Idil
Basic novice B:
Lumi
Junior A:Ida(p)
Senior B:Petra

    

TAMMIKUU

   
5-7.1.2018

IC-KILPAILU FROGGIE CUP,Helsinki
Kaikki Debyt pääsee


 

KUTSU

KUTSU DEBYT

KISASIVUT

Vahvistettu
Debytantit:
Mette,Aava

Silmu B:
Karoliina(p)
Noviisit:
Idil,Katariina,Lumi(*)

 

5-7.1.2018

IC-KILPAILU,ML CRYSTAL CUP
(mukana vähintään

SM-Jun-ja Sen)

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Junior B:

Eeva
Senior B:
Petra
Aikuiset:
Anna

 

6.1.2018Tintti- ja minicup Porita Pori

KUTSU

AIKATAULU

Ilmoitettu:
Tintit:
Elsa,Matilda,
Aada,Ronja(p),Martta
Minit:
Eevi,Alfons,Moona,
Olivia,Emmi,Polina,Sade

 

20.1.2018Silmu ja Alueisot cup,  Salpa Salo

KUTSU
KISASIVUT

Vahvistettu:
Silmu A:
Suvi(p)

Silmu B:
Anni,Emilia(p)
Aluedeb:
Elsa
 

27.-28.1.2018

Inaria

Tammitemmellys

Vaps, Sastamala
(Tintit,minit,silmu b ja c,aluedebyt,aluenov,taitajat)

KUTSU

AIKATAULU

Vahvistettu:
Tintit 2011:
Elle
Tintit 2010:
Vanesa(p)
Tintit 2009:
Matilda(p),Ronja(p),
Mico(*)
Minit:
Eevi,Alfons,
(Moona,Olivia,Emmi,
Polina,Sade *)
Silmu B:
Anni,Emilia(p)
Aluedeb:
Elsa

Taitajat ei axel:
Sandra,Vanessa,Mimmi

27-28.1.2018

SENIORIT-JA JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU,

KaTa

KUTSU

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Petra
27.1.2018

Tintticup Vg-62,

Naantali

KUTSU

KISASIVUT

AIKATAULU

Ilmoitettu:
Tintit 09:
Linnea,Martta,Elsa,Iida,
Aada,Matilda,Mico
Tintit 2010:
Vanesa
Tintit 2011:
Emilia,Elle

HELMIKUU

   
10-11.2.2018

DEBYTANTIT 2.VALINTAKILPAILU,

PoriTa

KUTSU

KISASIVUT

Valmentaja:
Ruslan

Ilmoitettu:
Mette,Maria,Aava
10-11.2.2018KUTSUKILPAILUT,VIHTI

KUTSU

KISASIVUT

Valmentajat:
La:Sofia

Su:Tatyana

Vahvistettu:
TINTIT:
Mico,Emilia,Martta,
Iida*,Aada*, Matilda*,Elle*
MINIT:
Moona,Olivia,Emmi*,Polina*,
Sade*,Eevi*
SILMU B:
Emilia,Anni
SILMU A:
Suvi
ALUEDEB:
Elsa*(ei tullut sarjaa ollenkaan)
NOVIISIT:
Lumi
TAITAJAT AXEL:
Camilla
TAITAJAT EI AXEL:
Mimmi,Sandra*

11.2.2018OHJELMATAPAHTUMA,
PARAINEN

KUTSU

AIKATAULU

Valmentaja:
Ville ja Veera

Ilmoitettu:
Sarja 1:
Janita,Viivi,Juliaana,Alma,Laura,Helmi
Sarja 2:
Naomi,Sanni,Aino Alisa

17.2.2018

NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU,

TRT

KUTSU
 

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Katariina(p),Idil,Lumi
24-25.2.2018

SENIORIT JA JUNIORIT LK JA JUNIORIT HF KF,

RTL

KUTSU
HOTELLITARJOUS
Ilmoitettu:
Petra
    
    

MAALISKUU

   
3.3.2018ALUEMESTARUUSKILPAILUT,
SCT,TURKU

KUTSU

AIKATAULU JA
LUISTELUJÄRJ.

Valmentaja:
Ruslan

Ilmoitettu:
Silmu A:
Suvi,Netta
Noviisit:
Katariina(p),Idil,
Lumi
Debyt:
Mette,Maria,
Aava
Seniorit:
Petra
4.3.2018Mini-, Silmu B, C Aluecup, Raisio

KUTSU

17.2 mennessä
jos ET osallistu

Vahvistus

Aikataulu
 

Valmentaja:
Ruslan

Vahvistettu:
Minit:
Eevi,Alfons,Moona,
Olivia,Emmi,Polina,Sade
Aluedebs:
Elsa
Silmu B:
Anni,Emilia

10-11.3.2018DEBYTANTIT JA NOVIISIT KF JA HF,ETK
10.3 Noviisit
11.3 Debytantit

KUTSU

Valmentaja:
Ruslan

Ilmoitettu:
Debyt hopeafinaali:
Mette
Noviisit hopeafinaali:
Katariina(p)
Noviisit kultafinaali:
Lumi
10.3.2018

KUTSUKILPAILUT LOHJA

Tintit,minit,silmu b,taitajat,aluedeb

KUTSU

OSALLISTUJAT

AIKATAULU

Valmentaja:
Veera Y

Vahvistettu:
Tintit:
Iida,Oosa,Emilia,Elle,
Mico *,Elsa*,Ronja*,Vanesa*,Aada*,
Martta*,Matilda*
Minit:
Alfons,Polina,Emmi*,Sade*,Eevi*,
Olivia*
Silmu B:
Emilia
Aluedeb:
Elsa
Taitajat axel:
Aamu,Camilla
Taitajat ei axel:
Sandra,Vanessa,Mimmi


 
18.3.2018

FINAALI: Tintit,

minit, Silmu B,

RauTL

KUTSU

Ilmoita 5.3 mennessä jos ET
osallistu

Valmentaja: Ruslan

KISASIVUT

Ilmoitettu Finalistit:
TINTIT 2009:
Linnea,Martta,Elsa,Aada,
Matilda
MINIT 2008:
Eevi,Olivia,Emmi,Polina,Sade
SILMU B 2007:
Emilia,Anni
 

17.3.2018FINAALI: Silmu C, Alueisot, kutsukilpailu tintit ja taitajat, Salo

FINAALIKUTSU

KUTSU TINTIT JA TAITAJAT
 

KISASIVUT

Valmentaja:
Veera

 

Vahvistettu:
Aluedeb:
Elsa
TINTIT:
Mico,Oosa,Emilia,Elle
Taitajat ei axel:
Vanessa
Taitajat axel:
Camilla

17.3.2018OHJELMATAPAHTUMA,Salo

KUTSU

KISASIVUT
 

Valmentaja:
Veera

Vahvistettu:
sarja 1:
Mirella,Helmi T.,Juliaana,
Helmi M.,Elli,Janita,Viivi,Alma
sarja 2:
Naomi,Alisa,Aino,Sanni,
Stella
17-18.3.2018IC-KILPAILU,RTL
aikuiset !!
KISASIVUTIlmoitettu:
Adults free steel III ja Adults artistic bronze III:
Riikka
Young adults silver free ja young adults silver artistic:
Anna