Kilpailut

KILPAILUKALENTERI 2019-2020


Kilpailukutsut osoitteeseen: kilpailut.skatingteamraisio@gmail.com

Kauden 2019-2020 lohkojaot SM-noviisit ja debytantit
Kauden 2019-2020 lohkojaot seniorit, juniorit ja noviisit

STLL Kilpailukalenteri

SM-noviisit; tytöt: STR Lohko 4 ja pojat: STR Lohko 1,
Debytantit, STR Lohko 4
Juniorit ja seniorit (ja noviisien kutsukilpailut lohkokilpailujen yhteydessä), STR Lohko 3

* merkityt karsiutuneet kisasta, (P) peruutettu

Päivitetty 18.1.2020

TAMMIKUU 2020

 

4.-6.1.2020CRYSTAL CUP 2020
Järjestävä seuraMikkelin Luistelijat ry., Ikioma Areena, Raviradantie, Mikkeli
 Kilpailukutsu
 Kisasivut
VahvistettuSenior B, SP/FS: Petra Kähönen
 Junior B, SP/FSLumi Sariola, Katariina Keskitalo (P)
Novice A, SP/FS: Mette Grusander (P)
                          Atte Saarinen (P)
Debs A, FS: Hertta Lehtonen, Doris Kulmala (P), Nita Artimo, Olivia Kallio (P), Maria Izotova (P), Polina Titova (P)
Springs A, FS: Martta Karlsson, Matilda Nieminen (P)
Cubs 2010 or later, FS:  Stella Kemppainen(P), Juliaana Laakso (P), Nina Artimo (P)
Springs B, FS: Erika Marttila (P), Venla Pentikäinen, Linnea Hentula (P)
 
Viim.ilm.28.11.2019
ValmentajaMiia
  
6.1.2020MINICUP JA SILMUCUP (B-SILMUT JA C-SILMUT)
Järjestävä seuraPorin Taitoluistelijat, Isomäki Areena, Metsämiehenkatu 21, Pori
 Kisasivut
VahvistettuMinit 2010 ja myöhemmin syntyneet: Artimo Nina (P), Hurme Emilia, Laakso Juliaana, Kemppainen Stella (P)
 

Silmut B 2009 ja myöhemmin syntyneet: Linnea Hentula, Erika Marttila, Aada Myllymaa, Venla Pentikäinen
Silmut C: Elsa Lawson (P), Iida Laine

Viim.ilm.15.12.2019
ValmentajaIda Nevalainen
************* 

 

9.-12.1.2020GLISS OPEN, TALLINNA, VIRO
Järjestävä seuraFigure Skating Club Gliss, Skoda Ice Rink, Haabersti 3, Tallinna, Viro
 Kilpailukutsu     Starting orders
 Kisasivut
Vahvistettu

Intermediate Novice: Hertta Lehtonen, Nita Artimo, Maria Izotova
Novice B: Polina Titova
Cubs A : Martta Karlsson, Matilda Nieminen, Erika Marttila

ValmentajaRuslan
*********** 

 

18.-19.1.2020YL KANSALLISTEN JUNIOREIDEN, SENIOREIDEN JA NOVIISIEN 3. LOHKON 2. LOHKOKILPAILU
Järjestävä seuraSeinäjoen taitoluistelijat, Jouppilanvuoren jäähalli, Alaseinäjoenkatu 9, 60320 Seinäjoki
 Kilpailukutsu
 Kisasivut
VahvistettuJuniorit: Katariina Keskitalo, Lumi Sariola
 Seniorit: Petra Kähönen
Viim.ilm.2.1.2020
ValmentajaRuslan
************* 

 

25.-26.1.2020SM-NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN 3. VALINTAKILPAILU 
 (60 parasta kahden valintakilpailun jälkeen/sarja)
Järjestävä seuraKoovee, Hakametsän harjoitushalli 2, Keltinkatu 2, Tampere
 Kilpailukutsu
 Kisasivut
VahvistettuSM-Noviisit, tytöt: Mette Grusander
 SM-Noviisit, pojat: Atte Saarinen
 Debytantit: Maria Izotova, Nita Artimo
Viim.ilm.9.1.2020
ValmentajaRuslan
************* 

 

25.-26.1.2020TINTTICUP, SILMUCUP (B- JA C-SILMUT), ALUE ISOT (ALUEDEBYTANTIT, -NOVIISIT JA -JUNIORIT
Järjestävä seuraSalPa Taitoluistelu, Tahkonkatu 1, Salo
 

Kilpailukutsu
Kisasivut

VahvistettuTintit 2011: Janita Haukilahti, Elli Lehtisaari, Ella Mäkelä, Viivi Mäkiranta
 Tintit 2012 ja nuor. Tilda Kemppainen
Silmu B 2009 ja nuor. Linnea Hentula, Erika Marttila, Aada Myllymaa, Venla Pentikäinen
Silmu C: Iida Laine, Elsa Lawson
Viim.ilm.9.1.2020
ValmentajaVille

 

HELMIKUU 2020

1.2.2020MINICUP, Kutsukisa Taitajat
Järjestävä seuraSCT, Skating Club Turku, Varissuon jäähalli 
 Kisasivut
Ilmoitetaan

Minit: Artimo Nina, Hurme Emilia, Laakso Juliaana, Kemppainen Stella
Taitajat ei Axel (kutsukilpailu): Camilla Lundberg, Karoliina Oksala, Sanni Tirri
Taitajat Axel (kutsukilpailu): Vanessa Mäkiranta

Viim.ilm.19.1.2020
ValmentajaMiia
************* 

 

1.2.2020ALUEMESTARUUSKISAT 2020, NOVIISIEN JA A-SILMUJEN 2. SB-KILPAILU
Järjestävä seuraPoriTa, Porin Taitoluistelijat, Isomäki Areena, Metsämiehenkatu 21, Pori
 Kisasivut
IlmoitettuDebytantit tytöt/pojat VO: Nita Artimo, Maria Izotova, Olivia Kallio, Doris Kulmala, Hertta Lehtonen, Polina Titova
 

SM-Noviisit tytöt/pojat VO: Mette Grusander, Atte Saarinen
SM-Juniorit tytöt/pojat, VO:
Juniorit tytöt/pojat, VO: Katariina Keskitalo, Lumi Sariola
SM-seniori naiset/miehet, VO:
Seniorit naiset/miehet, VO: Petra Kähönen
A-Silmut tytöt/pojat, VO: Martta Karlsson, Matilda Nieminen

Viim.ilm.16.1.2020
Valmentaja 
************* 

 

7.-9.2.2019FROGGIE CUP 2020
 (Huom! Froggie Cupin kutsu on saapunut 27.12. seuralle, Easter Skaten kisan kutsu saapunut  9.12. eli ensin ilmoitetaan Easter Cupin osallistujat)
Järjestävä seuraHelsingfors Skridskoklubb rf, Kaarelan Jäähalli, Kaarelan raitti 2, Helsinki
 

Kilpailukutsu

Kisasivut

Ilmoitetaan

A-Silmut, tytöt: Huom! SB-kisa 8.2.2019 Lohjalla

Debytantit, tytöt: Olivia Kallio, Hertta Lehtonen, Doris Kulmala, Polina Titova, Nita Artimo, Maria Izotova
SM-Noviisit, tytöt, LO ja VO: Mette Grusander
Juniorit, tytöt, LO ja VO: Katariina Keskitalo, Lumi Sariola

Viim.ilm.20.1.2020
Valmentaja 
************* 

 

8.-9.2.2020A-SILMUT, 3. SB-KILPAILU
Järjestävä seuraVTL, Vihdin Taitoluistelijat, Kisakallion Urheiluopiston jäähalli, Kisakalliontie 284, 08360 Lohja
 

Kilpailukutsu

Kisasivut

IlmoitetaanA-Silmut: Martta Karlsson, Matilda Nieminen
  
 MINIT JA B-SILMUT, KUTSUKILPAILU (ensin ilmoitetaan Easter Skate menijät)
 Kilpailukutsu Minit ja B-silmut
 

Minit: Juliaana Laakso, Stella Kemppainen, Nina Artimo
B-Silmut: Linnea Hentula, Erika Marttila, Venla Pentikäinen

Viim.ilm.22.1.2020
Valmentaja 
  
************* 

 

21.-23.2.2020EASTER SKATE
Järjestävä seuraRiihimäen Taitoluistelijat, Riihimäki Ice Rink, HJ. Elomaankatu 4, Riihimäki
 Kilpailukutsu
 Kisasivut
IlmoitettuSenior N Ladies: Petra Kähönen
 

Junior B Ladies: Lumi Sariola, Katariina Keskitalo
Novice A Girls: Mette Grusander
Novice A Boys: Atte Saarinen
Debs A Girls: Nita Artimo, Olivia Kallio, Hertta Lehtonen, Doris Kulmala, Maria Izotova (P), Polina Titova
Springs A Girls: Martta Karlsson, Matilda Nieminen
Springs B Girls: Venla Pentikäinen, Linnea Hentula, Erika Marttila
Cubs Girls: Nina Artimo,  Juliaana Laakso, Stella Kemppainen
Adults Silver III: Johanna Immonen
Adult Bronze I: Inka Heinonen

Viim.ilm.15.1.2020
Valmentaja 

 

MAALISKUU 2020

 

8.3.2020VALTAKUNNALLISET A-SILMUJEN FINAALIT
Järjestävä seuraUpTL, Uplakers Taitoluistelu, Ylöjärvi
 Kisasivut
Ilmoitetaan 
Viim.ilm. 
Valmentaja 
************* 

 

14.-15.3.2020SM-NOVIISIEN SM-KILPAILU, DEBYTANTIT KF
Järjestävä seura

Lahden Taitoluistelijat, LTL
Isku-Areena

Ilmoitetaan 
Viim.ilm. 
Valmentaja 
************* 

 

21.-22.3.2020LK: SENIORIT, JUNIORIT, HF: JUNIORIT, SM-NOVIISIT JA DEBYTANTIT
Järjestävä seuraNurmijärven Taitoluistelijat, NTL
Ilmoitetaan 
Viim.ilm. 
Valmentaja 
************* 

 

28.3.2020LOSUTAN ALUEEN ALUESARJOJEN FINAALIT
 B- JA C-SILMUT, ALUEDEBYTANTIT, -NOVIISIT, -JUNIORIT, MINIT JA TINTIT
Järjestävä seuraUJK, Uudenkaupungin Jää-Kotkat Taitoluistelu
Ilmoitetaan 
Viim.ilm. 
Valmentaja 
*************