Harjoitusajat ja -paikat

 

ALKULÄMMITTELY JA LOPPUVERKKA

A-, B- ja Z-ryhmän luistelijat tekevät ennen jokaista jääharjoitusta alkulämmittelyn aina kun mahdollista päävalmentajan ohjauksessa / hänen antamiensa erillisten ohjeiden mukaisesti. Lämmittely kestää 30 min.

Jääharjoitusten jälkeen A-, B- ja Z-ryhmien luistelijat tekevät päävalmentajan antamien ohjeiden mukaisen 30 minuutin loppuverryttelyn, mikäli jäätreenin jälkeen ei ole oheisia.

 

Harjoitusajat/paikat 8.1.2018 alkaen

                      AIKA                JÄÄ/OHEIS              RYHMÄ                PAIKKA                 
Maanantai15.15-15.45AlkuverkkaA,BOhjattu
 16.00-17.00JääA,BHalli 1
 17.15-18.15FysiikkaA,BYlätasanne F/Juhani
 16.15-16.45AlkuverkkaZOhjattu
 17.00-18.00JääZ,SHalli 1
 18.15-19.15FysiikkaZYlätasanne E/Juhani
     
Tiistai15.15-15.45AlkuverkkaZOhjattu
 16.00-17.00JääZHalli 1
 17.00-17.30LoppuverkkaZHalli 2
 15.30-16.00AlkuverkkaA,BOhjattu
 16.15-17.15JääA,BHalli 2
 17.15-17.45LoppuverkkaA,BHalli 2
 17.15-18.15JääK,RHalli 2
 18.30-19.15LajioheinenK,RYlätasanne
 17.30-18.15JääLuistelukouluHalli 2
 18.15-19.15JääIsot taitajat/pienet taitajatHalli 2
 19.30-20.15LajioheisetIsot taitajatYlätasanne
     
Keskiviikko7.00-8.15JääErill.ilmoittautuminenHalli 2
 16.00-16.30AlkuverkkaZOhjattu
 16.45-17.45JääZ,SHalli 2
 17.45-18.15LoppuverkkaZHalli 2
 17.00-17.30AlkuverkkaA,BOma
 17.45-19.15JääA,BHalli 2
 19.15-19.45Loppuverkka A,BHalli 2
 19.15-20.15JääAikuisetHalli 2
     
Torstai14.30-15.00Alkuverkka (1)Z (1)Ohjattu
 15.00-15.30Alkuverkka (2)Z (2)Ohjattu
 15.15-16.45JääZ (1)Halli 2
 15.45-16.45JääZ (2)Halli 2
 16.50-17.45LajioheinenZYlätasanne
 16.45-17.45JääS,RHalli 2
 18.00-19.00LajioheinenSYlätasanne
 17.00-17.30AlkuverkkaA,BOma
 17.45-19.15JääA,BHalli 2
 19.20-20.20LajioheinenA,BYlätasanne
 20.15-21.15JääAikuisetHalli 2
     
Perjantai7.00-8.15JääErill.ilmoittautuminenHalli 2
 15.15-15.45AlkuverkkaA,BOhjattu
 16.00-17.00JääA,BHalli 1
 17.15-18.15FysiikkaA,BPeilisali/voimistelutila Juhani
 18.00-19.00VoimaA,BPunttisali, vapaaehtoinen
 16.15-16.45AlkuverkkaZOma
 17.00-18.00JääZHalli 1
 18.15-19.15FysiikkaZPeilisali/voimistelutila Juhani
     
Lauantai7.30-8.00AlkuverkkaA,BOma
 8.15-9.15JääA,BHalli 2
 9.45-10.45Baletti/tanssiA,BPeilisali/Iida
 8.30-9.00AlkuverkkaZOhjattu
 9.15-10.15JääZ,SHalli 2
 10.25-11.25Baletti/tanssiSVoimistelusali/Liina
 10.45-11.45Baletti/tanssiZPeilisali/Iida
 9.15-10.00LajioheinenPienet taitajatVoimistelusali
 10.15-11.15JääIsot taitajat/pienet taitajatHalli 2
 11.15-12.15JääK,RHalli 2
 11.30-12.15JääLuistelukouluHalli 2
 12.30-13.30Baletti/tanssiK,RPeilisali/Iida
 12.15-13.15JääShow on IceHalli 2