Palkitut luistelijat

Kaudella 2017-2018 palkitut

Kauden 2017-2018 palkinnot jaettiin STR:n kevätjuhlassa Raision kaupungintalolla 27.5.2018.

Kilpailumenestykseen perustuvat:

  • Paras kansallisen tason luistelija: Katariina Keskitalo
  • Paras aluemestaruuskilpailija: Petra Kähönen
  • Paras aluekilpailija: Elsa Lintunen
  • Paras silmu: Suvi Lakso
  • Paras mini: Sade Wesalainen
  • Paras tintti: Matilda Nieminen

Valmentajien valinnat:

  • Edistynein luistelija: Petra Kähönen
  • Esimerkillinen harjoittelija: Mette Grusander
  • Taistelijan malja: Emmi Leino
  • Vuoden esittäjä: Maria Izotova
  • Hymytyttö: Aada Myllymaa
  • Tulokas: Ronja Pyöttiälä
  • Yllättäjä: Alfons Forsman
  • Oheisharjoittelija: Olivia Kallio

Luistelijoiden keskuudestaan valitsema:

  • Tsemppari: Lumi Sariola (luistelijoiden valinta)

Miisa-kirja (Kriteerit: Miisa-tsemppipalkinnon saaja on sitkeä harjoittelija, joka on jatkanut luistelua vaikeuksienkin läpi. Palkinnonsaaja ei välttämättä ole näkyvä eturivin menestyjä – ehkä hän ei ole koskaan ennen edes saanut mitään palkintoa. Hän on kuitenkin taitava ja ahkera urheilija, josta loistaa rakkaus taitoluisteluun.)

  • Miisa kirja: Moona Holappa

 

Kannustuspalkinnot

 

  • A: Idil Mutluay
  • B: Karoliina Kankare
  • Z: Eevi Aronkytö
  • S: Mico Saarinen
  • R: Mirella
  • Keijut: Lahja-Liisa
  • Isot taitajat: Anni Holappa
  • Pikku taitajat: Pamela Moris Santos de Jesus Lopes

Kaikki muut paikalla olleet luistelijat palkittiin STR 2017 -laatalla ahkeroinnistaan kauden aikana.

 

  


 

Kaudella 2016-2017 palkitut

Kauden 2016-2017 palkinnot jaettiin STR:n kevätjuhlassa Raision kaupungintalolla 13.5.2017.

Kisamenestyksen perusteella palkitut: Kiertopalkinnon lahjoittaja
Paras kansallisen tason luistelijaJennina NilosaariKaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailijaMette GrusanderAsianajotoimisto Krogerus
Paras aluetason luistelijaRonja OrelmaAsennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras silmuKarolina KankareJ-Isännöinti
Paras miniAnni KoskinenJ-Isännöinti
Paras tinttiOlivia KallioJ-Isännöinti
   
Valmentajien valinnat:  
Edistynein luistelijaSuvi LaksoSport Service
Esimerkillinen harjoittelijaEeva HeikkiläAjokoulu Coach
Taistelijan maljaKatariina KeskitaloYksityinen lahjoittaja
EsittäjäSade WesalainenYksityinen lahjoittaja
HymytyttöAava Vähäpassi 
TulokasRonja Pyöttiälä 
YllättäjäLinnea Hentula 
OheisharjoittelijaAnni Koskinen 
   
Kannustuspalkinnot:  
Kilpa-AAada Somerpalo 
Kilpa-BElsa Lintunen 
Kilpa-ZEevi Aronkytö 
Kilpa-SJade Eskelinen 
Kilpa-REmilia Hurme 
KeijutViivi Mäkiranta 
Isot taitajatJanina Hakala 
Pienet taitajatSanni Tirri 
LuistelukouluFriida Arimaa 
LuistelukouluStella Husso 
LuistelukouluJuliaana Laakso 
LuistelukouluElsa Vähä-Piikkiö 
   
Kirjapalkinto: Miisa voittaa kultaa!Vanessa Mäkiranta 

 

  
Luistelijoiden keskuudestaan valitsema:  
TsemppaajaKatariina Keskitalo 
TsemppitiimiIsot Taitajat 
  

 

Kaikki muut paikalla olleet luistelijat palkittiin STR 2017 -laatalla ahkeroinnistaan kauden aikana.

 

  


 

Kaudella 2015-2016 palkitut

Kauden 2015-2016 palkinnot jaettiin STR:n kevätnäytöksen yhteydessä 17.4.2016.

Kisamenestyksen perusteella palkitut: Kiertopalkinnon lahjoittaja
Paras kansallisen tason luistelijaViivi IitiäKaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailijaKatariina KeskitaloAsianajotoimisto Krogerus
Paras aluetason luistelijaViivi AronkytöAsennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras silmuMette GrusanderJ-Isännöinti
Paras miniEmilia MiettinenJ-Isännöinti
Paras tinttiSade WesalainenJ-Isännöinti
   
Valmentajien valinnat:  
Edistynein luistelijaEmmi LeinoSport Service
Esimerkillinen harjoittelijaEmma MiettinenAjokoulu Coach
Taistelijan maljaVeera TunturiYksityinen lahjoittaja
EsittäjäKarolina KankareYksityinen lahjoittaja
HymytyttöElsa Lintunen 
TulokasNella Orelma 
YllättäjäAnna Nevalainen 
Hyvin läsnä oheisissaSuvi Lakso 
   
Kannustuspalkinnot:  
Kilpa-AIda Nevalainen 
Kilpa-BKatariina Keskitalo 
Kilpa-ZAnni Koskinen 
Kilpa-SMoona Holappa 
Kilpa-RVilma Nikander 
KeijutElsa Lawson 
KeijutOosa Mäkipää 
Isot taitajatMimmi Ollanketo 
Pienet taitajatNea Äijälä 
LuistelukouluAake Heino 
LuistelukouluAnni Nikkanen 
LuistelukouluElsa Niittyinperä 
   
Luistelijoiden keskuudestaan valitsema:  
TsemppaajaEmma Miettinen 
  

 

Kaikki muut paikalla olleet luistelijat palkittiin STR 2016 -laatalla ahkeroinnistaan kauden aikana.

 

  


 

Kaudella 2014-2015 palkitut

Kauden 2014-2015 palkinnot jaettiin STR:n kevätjuhlassa Raision kaupungintalolla 23.5.2015.

Kisamenestyksen perusteella palkitut:  Kiertopalkinnon lahjoittaja
Paras kansallisen tason luistelija Viivi Iitiä Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Viivi Iitiä Asianajotoimisto Krogerus
Paras aluetason luistelija Jennina Nilosaari Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Suvi Lakso AJB
     
Valmentajien valinnat:    
Edistynein luistelija Emma Miettinen Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Katariina Keskitalo Ajokoulu Coach
Taistelijan malja Julia Vaula Yksityinen lahjoittaja
Esittäjä Jennina Nilosaari Yksityinen lahjoittaja
Hymytyttö Anna Nevalainen  
Tulokas Sade Wesalainen  
Yllättäjä Aiko Konttinen  
Kannustuspalkinnot:    
Kilpa-A Veera Tunturi  
Kilpa-B Ronja Orelma  
Kilpa-Z Karolina Kankare  
Kilpa-S Suvi Lakso  
Kilpa-R Moona Holappa  
Keijut Vilma Nikander  
Isot taitajat Aamu Österlund  
Pienet taitajat Iina Kuula  
Luistelukoulu Sofia Lehtinen  
Luistelukoulu Vanessa Mäkiranta  
     
Luistelijoiden keskuudestaan valitsema:    
Tsemppaaja Mette Grusander  
   

 

Kaikki muut paikalla olleet luistelijat palkittiin STR 2015 -laatalla ahkeroinnistaan kauden aikana.

 

   


 

Kaudella 2013-2014 palkitut

Kauden 2013-2014 palkinnot jaettiin kevätnäytöksen yhteydessä 10.4.2014.

Kisamenestyksen perusteella palkitut:  Kiertopalkinnon lahjoittaja
Paras SM-tason luistelija Veera Tunturi Asianajotoimisto Krogerus
Paras kansallisen tason luistelija Ville Aronkytö Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Ida Kiiveri Asianajotoimisto Krogerus
Paras aluetason luistelija Eeva Heikkilä Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Suvi Lakso AJB
     
Valmentajien valinnat:    
Edistynein luistelija Viivi Aronkytö Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Emma Miettinen Ajokoulu Coach
Taistelijan malja Viivi Iitiä Yksityinen lahjoittaja
Esittäjä Ville Aronkytö Yksityinen lahjoittaja
Hymytyttö Martta Lehtonen  
Tulokas Nea Vanhanen  
Yllättäjä Vilma Seppälä  
Kannustuspalkinnot:    
Kilpa-A Tiia Tuomola  
Kilpa-B Tildamaria Laine  
Kilpa-C Eeva Heikkilä  
Kilpa-Z Ronja Orelma  
Kilpa-S Karoliina Kankare  
Kilpa-R Julia Eloluoto  
Keijut Olivia Kallio  
Harrastajat Eveliina Lehtonen  
Luistelukoulu Sandra Amirkhani  
     
Luistelijoiden keskuudestaan valitsema:    
Tsemppaaja Karoliina Kankare  
   

 

Kaikki muut paikalla olleet luistelijat palkittiin STR 2014 -laatalla ahkeroinnistaan kauden aikana.

 

   


 

Kaudella 2012-2013 palkitut luistelijat:
 

Paras SM-tason luistelija:Veera Tunturi
Paras kansallisen tason luistelija:Ida Kiiveri
Paras aluemestaruuskilpailija:Jasmine Nilosaari
Paras aluekilpailija:Emma Miettinen
Paras ohjelmakilpailija:Viivi Santala
   
Yllättäjä:Ilona Anttonen
Edistynein luistelija:Jennina Nilosaari
Esittäjä:Ida Kiiveri
Tulokas:Anni Koskinen
Hymytyttö:Mimmi Laurila
Taistelijan malja:Tilda Kajula
TsemppaajaAiko Konttinen
Esimerkillinen harjoittelijaAiko konttinen
   
Kannustuspalkinnot:  
A-ryhmäMartta Lehtonen
B-ryhmäIda Kemppainen
C-ryhmäSenja Engblom
Z-ryhmäMinttu Laurila
S-ryhmäLotta Terho
R-ryhmäEmilia Miettinen
T-ryhmäVera Wallenlind
LKVeronika Kerimaa
KeijutIina Kivilahti

 

Kaudella 2011-2012 palkitut

Kauden 2011-2012 palkinnot jaettiin Raision kaupungintalolla järjestetyssä kevätjuhlassa su 6.5.2012. 

     
Paras kansallinen kilpailija Julia Vaula Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Jasmine Nilosaari Asianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailija Camilla Leppänen Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Onni Saaranen AJB
Edistynein luistelija Tildamaria Laine Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Katariina Keskitalo Ajokoulu Coach
Taistelijan malja Eeva Heikkilä Yksityinen lahjoittaja
Yllättäjä Martta Lehtonen  
Esiintyjä Ville Aronkytö  
Tsemppaaja Ida Kiiveri  
Tulokas Minttu Laurila  
Hymytyttö Emma Miettinen  
Kannustuspalkinto Anna Nevalainen  
Kannustuspalkinto Veera Tunturi  
Kannustuspalkinto Eveliina Brandt  
Kannustuspalkinto Emilia Suominen  
Kannustuspalkinto Miisa Heilimö  
Kannustuspalkinto Viivi Aronkytö  
Kannustuspalkinto Helmi Saaranen  
Kannustuspalkinto Oona Pitkänen  
Kannustuspalkinto Helga Laaksonen  
Kannustuspalkinto Tessa Salonen  


Kaikki muut paikalla olijat palkittiin STR 2012-laatalla ahkeroinnista kauden aikana.
 

Kaudella 2010-2011 palkitut

Kauden 2010-2011 palkinnot jaettiin poikkeuksellisesti jo kevätnäytöksissä STR IN HOLLYWOOD su 10.4.2011, koska näytösten finaalina esitetty Oscar gaala antoi tähän hienon mahdollisuuden.

Paras SM-tason kilpailijaJenna ArvolaAsianajotoimisto Krogerus
Paras kansallinen kilpailijaLinda KaivonenKaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailijaJasmine Nilosaari ja Ida KiiveriAsianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailijaPetra AhonenAsennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailijaPinja AhonenAJB
Edistynein luistelijaIda NevalainenSport Service
Esimerkillinen harjoittelijaJohanna AaltonenAjokoulu Coach
Taistelijan maljaIda KiiveriYksityinen lahjoittaja
YllättäjäGolden Spirit 
EsiintyjäMartta Lehtonen 
TsemppaajaNoora Savolainen 
TulokasJennina Nilosaari 
HymytyttöInka Helin 
KannustuspalkintoViivi Iitiä 
KannustuspalkintoKatarina Prusila 
KannustuspalkintoVeera Suominen 
KannustuspalkintoKatarina Keskitalo 
KannustuspalkintoMette Grusander 
KannustuspalkintoRoosa Alander 
KannustuspalkintoMaria Miettinen 
KannustuspalkintoMeri Laamanen 
KannustuspalkintoAino Valkeajärvi 
KannustuspalkintoJasmina Välikangas 


Kaikki muut paikalla olijat palkittiin mitalilla tai laatalla ahkeroinnista kauden aikana.
 

Kaudella 2009-2010 palkitut

Kauden 2009-2010 kevätjuhlaa vietettiin Raision kaupungintalolla sunnuntaina 23.5.2010. Tilaisuudessa palkittiin kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Paras SM-tason kilpailijaJenna ArvolaAsianajotoimisto Krogerus
Paras kansallinen kilpailijaMaria WallinKaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailijaLinda KaivonenAsianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailijaJulia SaarinenAsennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailijaPetra AhonenAJB
Edistynein luistelijaPauliina VainionpääSport Service/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
Esimerkillinen harjoittelijaOona AaltoAjokoulu Coach/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
Taistelijan maljaJohanna AaltonenYksityinen lahjoittaja
YllättäjäVeera Tunturi 
EsiintyjäTilda Lehtimäki 
TsemppaajaOona Aalto 
TulokasMiisa Heilimö 
HymytyttöTaija Risti 
KannustuspalkintoNoora Savolainen 
KannustuspalkintoEmma Varjonen 
KannustuspalkintoIda Nevalainen 
KannustuspalkintoSenja Engblom 
KannustuspalkintoSeela Heilimö 
KannustuspalkintoAleksandra Ruuskanen 
KannustuspalkintoAva Aalto 
KannustuspalkintoHelmi Laivo 
KannustuspalkintoMette Grusander 


Kaikki muut paikalla olijat palkittiin laatalla ahkeroinnista kauden aikana.

Kaudella 2008-2009 palkitut

Kauden 2008-2009 kevätjuhlaa vietettiin Raision kaupungintalolla keskiviikkona 13.5.2009. Tilaisuudessa palkittiin kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Paras SM-tason kilpailijaMilla HermanssonAsianajotoimisto Krogerus
Paras kansallinen kilpailijaNoora SavolainenKaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailijaJulia VaulaAsianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailijaNanne PyykköAsennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailijaVille AronkytöAJB
YllättäjäPauliina VainionpääRaision Peltikattoasennus Oy
Edistynein luistelijaIda KiiveriSport Service/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
Esimerkillinen harjoittelijaTanja JaskaAjokoulu Coach/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
EsiintyjäMartta LehtonenRaision Peltikattoasennus Oy
TsemppaajaMaria WallinEero ja Marjatta Lauttamus
TulokasVeera SuominenRaision Peltikattoasennus Oy
Taistelijan maljaEveliina ja Katriina YlönenYksityinen lahjoittaja
HymytyttöJohanna AaltonenRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoJulia HeleniusRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoJasmin UttulaRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoNea-Maria LaitervoRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoKerttu LehtonenRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoTilda LehtimäkiRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoTaija RistiRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoCamilla LeppänenRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoAino KorpelainenRaision Peltikattoasennus Oy
KannustuspalkintoAmanda MankinenRaision Peltikattoasennus Oy

Kaikki muut paikalla olijat palkittiin laatalla ahkeroinnista kauden aikana. Laatat lahjoitti Raision Peltikattoasennus Oy ja liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri.

Lisäksi Grande Atleta lahjoitti tuotepalkinnot Millalle, Nooralle, Julialle, Nannelle ja Tanjalle.

Kaudella 2007-2008 palkitut

Kauden 2007-2008 päätyttyä Raision kaupungintalolla vietettiin kevätjuhlaa 18.5.2008. Tilaisuudessa palkittiin kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Paras SM-tason kilpailija Milla Hermansson Asianajotoimisto Krogerus
Paras kansallinen kilpailija Veera Yli-Saari Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Nelli Rantakoski Asianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailija Katriina Ylönen Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Miisa Haka AJB
Yllättäjä Eveliina Vavuli Kaukora Oy
Edistynein luistelija Jenna Arvola Sport Service/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
Esimerkillinen harjoittelija Nanne Pyykkö Ajokoulu Coach/Liikenteenharjoittaja Timo Kiiveri
Esiintyjä Anna Nevalainen Kaukora Oy
Tsemppaaja Nelli Rantakoski & Jenna Arvola Eero ja Marjatta Lauttamus
Tulokas Eveliina Brandt Kaukora Oy
Taistelijan malja Taru Uusitalo  
Hymytyttö Tiia Virta
Kannustuspalkinto Tanja Jaska Murat Özturk
Kannustuspalkinto Maria Wallin ja Jasmin Helenius Murat Özturk
Kannustuspalkinto Pauliina Vainionpää ja Katarina Prusila Murat Özturk
Kannustuspalkinto Kia Kinnunen Murat Özturk
Kannustuspalkinto Laura Vassil Murat Özturk
Kannustuspalkinto Kaisli Salmi Murat Özturk
Kannustuspalkinto Ville Aronkytö Murat Özturk
Kannustuspalkinto Mikko ja Olli Meritalo Murat Özturk

Kaudella 2006-2007 palkitut

Kauden 2006-2007 päätyttyä palkittiin kevätjuhlissa Raision kaupungintalolla 7.5.2007 kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Paras kansallinen kilpailija Taru Uusitalo Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Jenna Arvola Asianajotoimisto Ylönen & Asianajotoimisto Krogerus
Paras aluekilpailija Veera Tunturi Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Eveliina Brandt AJB
Yllättäjä Ida Nevalainen
Edistynein luistelija Linda Kaivonen Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Milla Hermansson Ajokoulu Coach
Esiintyjä Anna Virtanen
Tsemppaaja Tanja Jaska & Jenna Arvola Eero ja Marjatta Lauttamus
Tulokas Ida Kiiveri
Taistelijan malja Emma Varjonen  
Hymytyttö Clarissa Casagrande
Kannustuspalkinto Noora Savolainen
Kannustuspalkinto Veera Yli-Saari
Kannustuspalkinto Kati Jylhä
Kannustuspalkinto Claudia Casagrande
Kannustuspalkinto Sallianna Özturk
Kannustuspalkinto Erika Ahlqvist
Kannustuspalkinto Miisa Haka  
Kannustuspalkinto Meri Laine
Kannustuspalkinto Sofia Valtonen
Kannustuspalkinto Veera Suominen

Kaudella 2005-2006 palkitut

Kauden 2005-2006 päätyttyä palkittiin kevätjuhlissa Raision kaupungintalolla 24.5.2006 kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Minä muistan sinua-palkinto Laima Krasnitskaja Marika Krasnitskaja
Paras kansallinen kilpailija Laima Krasnitskaja Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Jenna Arvola Asianajotoimisto Hannu Ylönen
Paras aluekilpailija Nelli Rantakoski, Jasmin Uttula Asennuspalvelu Teppo Tunturi
Paras ohjelmakilpailija Hilla Murto AJB
Yllättäjä Veera Tunturi Kuljetuspalvelu Jyri Jylhä
Edistynein luistelija Iida Alkio Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Taru Uusitalo Ajokoulu Coach
Taiteellinen esiintyjä Tanja Vasilieva Maanrakennus Teppo Kaamanen
Tsemppaaja Milla Hermansson Eero ja Marjatta Lauttamus
Tulokas Linda Kaivonen Kuljetuspalvelu Jyri Jylhä
Taistelijan malja Jenna Arvola  
Hymytyttö Hilla Murto Margus Liiv
Kannustuspalkinto Tanja Jaska Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Katriina Ylönen Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Julia Saarinen Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Anna ja Ida Nevalainen Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Jonna Veräjänkorva Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Karoliina Karhilahti Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Nelli Hemmilä  Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Ida Kiiveri  Turun Seudun Osuuspankki

Kaudella 2004-2005 palkitut

Kauden 2004-2005 päätyttyä palkittiin kevätjuhlissa Raision kaupungintalolla 26.4.2005 kauden aikana ansioituneet luistelijat erilaisin palkinnoin.

Minä muistan sinua-palkinto Milla Hermansson Marika Krasnitskaja
Paras kansallinen kilpailija Milla Hermansson Kaukora Oy
Paras aluemestaruuskilpailija Laima Krasnitskaja Asianajotoimisto Hannu Ylönen
Paras aluekilpailija Emma Varjonen  
Paras ohjelmakilpailija Nelli Rantakoski AJB
Yllättäjä Enni Louhisola Maanrakennus Teppo Kaamanen
Edistynein luistelija Veera Yli-Saari Sport Service
Esimerkillinen harjoittelija Jasmin Uttula Ajokoulu Coach
Taiteellinen esiintyjä Vilma Mannevuo Maanrakennus Teppo Kaamanen
Tsemppaaja Milla Hermansson Eero ja Marjatta Lauttamus
Tulokas Mari-Anna Laine STR
Taistelijan malja Golden Spirit  
Hymytyttö Enni Louhisola Margus Liiv
Kannustuspalkinto Taru Uusitalo Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Eveliina Ylönen Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Jasmin Säteri Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Linda Heijari Turun Seudun Osuuspankki
Kannustuspalkinto Jasmiina Nättiaho Kuljetuspalvelu Jyri Jylhä
Kannustuspalkinto Anna Virtanen Kuljetuspalvelu Jyri Jylhä
Kannustuspalkinto Iida-Maria Sinervo  
Kannustuspalkinto Laura Räty  
Arnold's lahjakortti Sanni Saarinen Arnold's Raisio
Arnold's lahjakortti Veera Tunturi Arnold's Raisio
Arnold's lahjakortti Josefiina Kurum Arnold's Raisio
Arnold's lahjakortti Julia Saarinen Arnold's Raisio